ATLETIČARKE TRENERI I VOLONTERI GALERIJA SLIKA

Zlato Marije Iveković i srebro Branimira Budetića

Za Hrvatsku atletsku reprezentaciju koja je nastupila na IPC Svjetskom prvenstvu na

Novom Zelandu u gradu Christchurchu od 21. do 31. siječnja 2011. godine nastupili su

i članovi Atletskog kluba Agram za osobe s invaliditetom Zagreba. Agramovci koji su

branili hrvatske nacionalne boje bili su Marija Iveković, Darko Majdandžić, Marija

Vidaček, Boro Rađenović, Branimir Budetić, Mladen Tomić, Denis Slunjski,

Zoran Talić i Vedran Lozanov. Broj agramovaca na Novom Zelandu bio bi

zasigurno veći da se svega nekoliko dana prije odlaska na Svjetsko prvenstvo nije

povrijedila Kristina Ivanković te da je imao pravo nastupa Matija Podravec, koji

nažalost nije prošao kategorizaciju.

Prvog dana nadmetanja, 22. siječnja, Marija Iveković u bacanju diska za slabovidne

atletičarke osvojila je zlatno odličje. Hicem diska od 40,66 metara, a što je i Marijin

osobni rekord. Druga je bila Kineskinja Zhang Liangmin sa hicem od 40,46 a bronca

je pripala Ukrajinki Ilchyni Orysii sa daljinom od 39,56 metara.

Debitant, Darko Majdandžić, kategorija 34 –cerebralna paraliza i mišićna distrofija, s

osobnim rekordom u bacanju kugle od 9,86 metara ušao je u finale i osvojio sedmo

mjesto.

U ponedjeljak, 24. siječnja, Boro Rađenović u bacanju kugle hicem od 13,60

metara zauzeo je 4. mjesto, a bronca mu je izmakla za 12 centimetara.

Marija Vidaček bila je peta u bacanju koplja.

U utorak, 25. siječnja Branimir Budetić osvojio je srebrnu medalju u petoboju za

slabovidne atletičare. Budetić je skupio 3209 bodova , zaostavši 99 bodova iza svjetskog

prvaka Langenhovena iz Južnoafričke Republike koji je osvojio 3308 bodova.

Branimir Budetić je po disciplinama ostvario slijedeće rezultate: Skok u dalj – 6.39m,

Koplje – 54.34m, 100m 12.04sec, Disk – 34.99m, 1500m – 4:40,59.